Noc Muzeów w Muzeum Dominikanów

10 maja, 2024

Z radością informujemy, że Muzeum Dominikanów dołączyło w tym roku, do prestiżowego, cyklicznego wydarzenia jakim jest krakowska Noc Muzeów! Podobnie jak inne instytucje muzealne, otworzymy specjalnie dla Was wystawę stałą w nietypowych, nocnych godzinach.
W programie znajdziecie m.in.:

 • [BRAK WOLNYCH MIEJSC]18:00 – 19:00 – wykład dr Edyty Bernady z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zatytułowany: „Witraże z kościoła dominikanów w Krakowie. Zagadnienia technologiczne i konserwatorskie”. Nasza prelegentka zajmowała się m.in. konserwacją najstarszych witraży dominikańskich znajdujących się w muzeum. LIMIT: 50 OSÓB.
 • [BRAK WOLNYCH MIEJSC]19:20 – 22:00 – indywidualne zwiedzanie wystawy stałej, której twórcą i kuratorem jest prof. dr hab. Marek Walczak z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
 • [BRAK WOLNYCH MIEJSC] 21:30 – 23:00 – grupowe zwiedzanie ekspozycji z oprowadzaniem, poprowadzi dr Adrian Cieślik, pracownik Muzeum Dominikanów oraz Archiwum Polskiej Prowincji Dominikanów. LIMIT: 25 OSÓB.

  Spotykamy się 17 maja 2024 roku o godzinie 18:00 przed wejściem do Muzeum Dominikanów. Droga prowadzi od furty przy ul. Stolarskiej 12, przez krużganki klasztorne i atrium/sień.

  Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla każdego. Obowiązują limity ilości uczestników. Zapisy zostaną uruchomione 9 maja 2024.
  Więcej informacji pod numerem telefonu: 694 480 689 (nie prowadzimy zapisów telefonicznych).

  Koordynacja: Adrian Cieślik, Michał Kowalik.
  https://bilety.muzeumdominikanow.pl/rezerwacja/wydarzenie.html?idl=0&idg=0
  Serdecznie zapraszamy!