Ród Sobieskich a Kraków – wykład dr. Marcina Gadochy (UKEN) – 12.09.2024

5 września, 2024

Muzeum Dominikanów ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wykład dr. Marcina Gadochy z Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zatytułowany: „Ród Sobieskich a Kraków”.

Punktem wyjścia do zaproszenia naszego znamienitego gościa były dwa obrazy, znajdujące się w zbiorach muzeum. Pochodzące z XVII wieku portrety Marka Sobieskiego (brata króla Jana III) oraz ich matki Teofili, ufundowane przez nią dla klasztoru dominikanów w Żółkwi. Nasz prelegent przedstawi związki rodu Sobieskich z miastem Krakowem, a także krakowskim klasztorem dominikanów. Nawiąże również do wydarzeń z 1983 roku, kiedy to w krypcie pod Kaplicą Matki Bożej Różańcowej, ponownie pogrzebano szczątki członków rodziny królewskiej.

Kiedy?
Spotykamy się w czwartek, 12 września 2024 o godzinie 17:00 w Kapitularzu klasztornym.

Wstęp jest darmowy, prosimy o rezerwacje miejsc przez system internetowy: https://bilety.muzeumdominikanow.pl/rezerw…/termin.html…

Limit miejsc: 50.

Serdecznie zapraszamy.